Letní tábor Jitřenka 2022

Termín:

13.8. - 27.8.2022


Místo konání:

LDT JITŘENKA


Hlavní vedoucí:

Jan Kulhavý


Cena:

5700 Kč


Přihláška

Online přihláška


e-mail:
 

Pojeď s námi na JITŘENKU!

Rádi bychom vám sdělili, že díky vám a vašemu zájmu o léto strávené na táboře Občanského sdružení NAŠE DĚTI otevíráme další, nový a přesto stejný tábor, abychom nemuseli znovu odmítat děti, které se z kapacitních důvodů nedostaly na současné čtyři turnusy tábora Svojanov! Zachováme nadšení, zápal, pestrý program a kvalitu, díky níž jste každoročně věrní našim táborům a my si můžeme dovolit otevírat stále další turnusy, aby každé jedno z dětí poznalo, že NEJHEZČÍ LÉTO JE NA TÁBOŘE. V čem se ale náš nový tábor JITŘENKA liší? Z předešlé věty je zřejmý jiný název základny a tedy i místo, kde si společně celých 14 dní budeme užívat. Svojanov je k radosti celého sdružení termínově naplněn po celé léto, ale nedaleko se nachází tábořiště Jitřenka, někteří z vás ho možná znají z celodenního výletu do Poličky, vyprávění či bivaku.
 

JITŘENKA - jak to u nás vypadá?

Jitřenka je rozdělena na dvě hlavní části, přičemž horní prostory jsou primárně určeny k odbavení dětí po příjezdu do tábora a stravování v prostorné jídelně. Dále zde naleznete zázemí pro hospodáře, kuchtíky a vedení tábora.

Pokud se vydáte od hlavní budovy po cestě, která vede podél hranice lesa, sejdete dolů
do tábora, kde spatříte chatičky, sportovní a fotbalové hřiště, prostory umýváren, toalety, taneční sál a kinosál, ohniště či základnu vedoucích umístěnou v samotném centru dění, aby bylo z chatky i na ni vždy dobře vidět.

Že byste to chtěli vidět “na vlastní oči”? Můžete se podívat prostřednictvím videa na YouTube (vytvořil táborník Šimon Michálko - děkujeme).
 

Táborový PROGRAM

Vedoucí pro vás připravují nespočet aktivit, které možná někteří z vás zažijí prvně. Můžete se těšit na přespávačku pod širákem - takzvaný bivak, na němž si opečete buřty, zahrajete zajímavé hry a zazpíváte si u ohně ty nejhezčí táborové písničky.

Byli jste už někdy v letním kině? Přesně tak, dalším zážitkem je tématický film, který vychází z příběhu celotáborové hry (tu vám přiblížíme o pár řádků níže).

Tanči dokud můžeš! To bude píseň a heslo, které nás bude provázet na táborové diskotéce, tedy na obou diskotékách. Ano, čekají nás dva taneční večery, takže s sebou spoustu párů bot, které budete moci protančit!

Mimo program s vedoucími a oddílem (do kterého jsou děti rozděleny podle věkové hranice tak, aby čas trávily se svými vrstevníky a rovněž proto, aby oddílové hry mohly být koncipovány s ohledem na věk dané skupiny či jednotlivce - díky čemuž se program stane zajímavým pro každého, jelikož rozdělení do menších skupin umožňuje individuálnější přístup a prohlubuje přátelství mezi dětmi) je každoročně stanoveno téma celotáborové hry (CTH). My se budeme každoročně snažit naše CTHáčko pojmout způsobem, který děti naučí týmové spolupráci, zaujme je a v samotném vyústění příběhu bude přinášet myšlenku, že kamarádi jsou ti, na které se na táboře můžeme obrátit a spolehnout se na ně. Přátelská atmosféra je pro nás důležitá a z toho důvodu si na táboře všichni tykáme, bez ohledu na věk nebo funkci. Připojíš se k nám v létě i Ty? Doufáme, že ano a budeme se moc těšit!
 

Kdo s námi pojede?

.... a mnoho dalších.
 

Jak je to na táboře s jídlem?

Vaří nám výborně, ale i zdravě a vyváženě. V případě potřeby dokážeme vyhovět dětem s celiakií a jinou dietou. Na pitný režim dětí je denně dohlíženo vedoucími. Jestliže mají děti hlad, je jim každý den k dispozici navíc i pečivo a různé pomazánky k druhé večeři, případně kdykoliv během dne.
 

Zdravotní péče

Naši zdravotníci si po příjezdu dětí evidují veškeré potřebné informace - ať už o podávání léků, plaveckých dovednostech či celkovém zdravotním stavu, aby nás v průběhu tábora nic nepřekvapilo a byli jsme na vše připraveni.
 

KDY a KDE se uvidíme?

Budeme se na vás těšit 13.08. od 15h v prostředí tábořiště Jitřenka

Mapy Google: goo.gl/maps/qVVqdbQ1VJp1rHei6
Seznam Mapy: mapy.cz/s/jotutelovo
49.6783733N, 16.3359203E
 
 
 
TOPlist